Kilpureiden kesäharjoitukset alkavat torstaina 17.5. klo 17

Lisätiedot tapahtumasta: Kilpurit

Kilpureissa opetellaan yleisurheilun lajitaitoja ja kehitetään niiden vaatimia ominaisuuksia. Kilpureihin tullaksesi ei vaadita aiempaa lajitaustaa, vaan innostus urheiluun ja hyvä asenne yleisurheiluharjoitteluun riittää. Kilpureita kannustetaan osallistumaan kesän seuran omien seurakisojen lisäksi muihinkin kilpailuihin, mutta kilpaileminen ei ole pakollista. Kilpureihin voivat osallistua 9-vuotiaat ja sitä vanhemmat urheilijat.

Kesällä 2018 Kilpureilla on kahdet treenit viikossa Vääksyn urheilukentällä. Tiistaisin harjoitukset ovat klo 18.30-19.45 ja torstaisin klo 17.00 - 18.15. Sellaisina torstaipäivinä, jolloin järjestetään seurakisat, ei ole Kilpureiden harjoituksia.

Ensimmäiset harjoitukset ovat torstaina 17.5. ja kilpureiden kesäkausi päättyy tiistaina 31.7.

Kilpureiden kesäkauden osallistumismaksu on 75 euroa.
Osallistumismaksun lisäksi tulee maksaa seuran vuosittainen jäsenmaksu 9e (jos et vielä ole jäsen).

Ilmoittautuminen Kilpureihin tapahtuu myClubin kautta 4.5. klo 18 alkaen. Samassa paikassa onnistuu Raikkaan jäseneksi rekisteröityminen uusille jäsenille.